• gyozo
    #39
    Megmondom én mi ez. Mutyi. Mutyi az egész.

    Én mindig is nagy érdeklődéssel követtem az űrprogramot, már amennyire távolról, néhány cikk alapján lehetett.

    Igazából szerintem ez pénzcsúsztatgats össze-vissza. A NASA nyilvánvalóan nem váltja meg az világot egyedül. Nem is ez a célja, sohasem volt. Annyi az érdeme, hogy összegyűjtött sok nagy koponyát, és most a rémségek kicsi házaként túráztatja őket egy-egy irodában, hogy hadd durranjon el az agyuk valami nagy ötleten.

    A holdprogram óta pedig csak toporgás van egy helyben. Nincs igazán cél, tehát el sem lehet érni. Most én azt látom Obama döntése mögött, hogy most ő szeretné megmondani, ki rugjon labdába.

    A magáncégek persze semmit nem fognak hozzátenni az emberes űrutazás fejlődéséhez. Nekik ez pénz. Egy drága szafari, egy repülő cirkusz. Lődd fel az népet, hozd vissza, hadd lebegjen a milliárdos csórikám a fene nagy űrben, aztán csókolom.

    Jó, mondjuk amíg az állambácsi játszotta náluk is át a pénzt, az sem volt jobb. kitolták a milliárdokat a NASA-nak valami érthetetlen eszközért fejében. Amikor azok meg éppen összerakták volna, lefújták az egészt.

    Mutyi ez, semmi több. Egy millióért wc deszka? Persze...