• waterman
    #15
    ez nem igazán igaz. biztos van egy árkategória, ami felett már nagyon szép a crt-k képe, de én vettem annó egy samsung syncmaster 765mb típusú valamit, amit pár hardver oldalon még ajánlottak is. hát az egy akkora kalap sz*r volt, hogy nem érdemli meg a monitor nevet. folyott tőle a könnyem patakokban, iszonyatosan kontraszt hiányos képe volt. egyszerűen zavaró volt rajta 12-es betűket olvasni, mert a betűk közelről nézve pacák voltak. ismerősömnek is volt egy ilyen, ugyanilyen iszonyat képe volt (az annyira durva volt, hogy mindig le akartam törölni a képernyőt, mert azt hittem maszatos, azért nincsenek élek a képén). volt egy jó ideig egy samsung 713n-es monitorom ezután. ég és föld. 10 óra monitor előtt töltött idő után már azért fáradt kissé a szemem, de sosem könnyeztem tőle. gyönyörű kontrasztos kép. egyedül a tn panel szögfüggő színvisszaadása volt néha vele a problémám.
    úgyhogy szerintem a crt-k kora lejárt. rengeteg anyag kell bele, már az eleve nem öko. még a raktározása is többe kerül ezért, a szállítás is drágább darabra vetítve. ezek is benne vannak az öko-pakliban.