Minden az egyetemről
  • bosco05 #25
    most nemazért de szerintem az egyetem olyan gyakorlatiatlan, hogy hasonlatot is nehéz találni rá. Én most az egyetem után technikusit kezdtem el és csak lesek (ipari elektronika). Ebben benne van minden, PLC, nyák tervezés, nyák készítés, kábelezés, vezetékezés, vezérlés, szabályozás, digitális technika, analóg áramkörök, minden amit akarsz. És nem úgy, hogy valami öregember elmeséli, hogy látott ilyet, hanem gyakorlatias. A motorokról nem csak ódákat zeng egy tanár a 400-as előadóban, hanem elmagyarázza, megértjük és utána be is kell kötni, meg hibaelhárítást végezni, minden. Kiváncsi lennék egy egyetemet végzett Villamosmérnök, mennyire tudna ebbe beleszagolni (eddigi tapasztalataim alapján nagyon nem...). Persze kell az egyetem is, hogy megbecsült tagja legyél kicsiny társadalmunknak, de gyakorlatilag azt lehet elérni vele, hogy kétszer olyan nehéz munkát találni, mivel itthon túlképzés van. Jó gyakorlati szakembert, aki tudja is mit csinál, nem csak az elméletét, pedig alig találni. Én mindkét lépcsőt megjárom , technikum és diploma, de előbbivel többre fogok menni az életbe azt már most látom... Diploma max arra lesz jó, hogyha valahol látják, hogy jól dolgozom és isten is úgy akarja akkor esetleg a vezetői állásokat is be tudom majd tölteni, mert lesz hozzá papírom, egyébként meg szart nem ér az egész.