• Alfa Of NS
    #56
    Most lényegében végigvezetted, hogy az informatika különböző szektoraiban az MS hogyan használta ki, hogy egyeduralkodó a piacon. Ezt mintegy természetes folyamatnak itéled, pedig éppenhogy az MS-nek célja volt, hogy ezt az egyeduralmat fenntartsa. Ő abból él, hogy az emberek kénytelenek Windows venni és Office-t. Mert amíg ezt teszik addig az MS-nek rengeteg pénze van és addig a nagyobb erőforrások okán fel tudja venni mindenkivel a versenyt. Csakhogy ez nekünk felhasználóknak egyáltalán nem jó, mert a mi pénzünkből teszi ezt. Ráadásul az XP-ig megbízhatatlan és nem biztonságos oprendszert voltunk kénytelenek használni. Az IE is azután fejlődött igazán, amikor már az IE6 annyira rossz volt, hogy a Firefox sikert tudott elérni. A szabványoktól való eltérés pont azt okozta, hogy a versenyfeltételeket a maga javára módosította, ezzel csökkentve a versenyt. De épp ezt mondtam az elején, hogy nincs igazán verseny. Addig nincs, amíg az egyik versenyzőhöz kénytelen igazodni a többi. Megfelelő szabványok kellenek és azok betartása, mert addig objektívek a feltételek és tényleg a jobb győz. A böngészőknél óriási szerencsénk van, hogy egyszerre lett az hogy az IE6 elég rossz lett a Firefox meg elég jó, így át tudta törni némi hypolás után az alacsony elterjedtség falát az FF, és most már a többi böngészőt is hozza magával. Én mostanában tértem át pl Safarira. Érezhetően gyorsabb, mint az IE8.