• BlackRose
    #54
    Ez esetenként igaz, de én itt azt akartam mondani, hogy a Microsoft mindég úgy foglalta el a piacot, hogy jobb terméke volt mint a versenytársaknak még akkor is ha előnye volt a piacon, egy feltételes eset van amelyben ez esetleg nem volt igaz, az pedig az OS/2 amely annak idején fejletebb OS volt mint a Windows, de az MS a Windows-ra öszpontosított mert megromlott a viszonyuk az IBM-el azokban az években (persze nem szabad elfelejteni, hogy az OS/2 kódjának is döntő részét az MS irta az IBM-nek (mint közös project)).

    Egyetlen egy másik kivétel sincs amikor a Microsoft a versenytársaitól roszabb termékkel győzött volna, a Word is jobb lett mint a Wordperfect (és használhatobb) az Excel is túlszárnyalta a Lotus-t, a Visual Studio termékek is a Borland-ot (évekig Borland fordítókat/IDE-ket használtam, addig még nem lett a Visual sorozat jobb), az NT/2000/...AD is a Novell-t, az IE is a Netscape-ot stb.

    Hülyeség, azt állítani, hogy rossz termékekkel foglalták el a piacot mert a Windows előnyt adott nekik, ezt az előnyt általában csak már az elfoglalt piac megörzésé használhatják de azt is elég gyengén.