• 0Hanga
    #117
    Nem akartalak meg sérteni bocs.

    "Nem is olyan régen, az átkos kommunista rendszerben a nők lakatosmunkát végeztek, traktorosok voltak, esztergáltak, szántottak stb"

    Ennek inkább az az oka, hogy most nincs is rájuk kereslet, mert férfi is van elég szerintem, meg nem is nagyon akarnak a mai fiatalok szakmunkás munkat végezni, mindenki inkább tovább tanul , mert kell neki a diplom, hogy több pénze legyen és ez nemtől független. Nekem legalábbis ez tapasztalatom.

    Mivel mezőgazdságban dolgozom és azt is tanultam, van rálátásom és az tapsztalatom, hogy bizonyos rész kezd elnőiesedett .Pl: barátnőm egy sertéstelepen telep vezető, de mivel csak ketten vannak több száz állatra ezért neki is ugyan úgy ki kell venni a részét a nehéz munkából.
    De iskolámban végzet legtöbb lány mind a mezőgazdságban dolgozik ezt vagy azt, de nem bent az irodában.
    A cégem pedig szőlő műveléssel foglakozik és itt nálunk a szőlő kézimunkát javarészt is nők végzik s szerintem ez sem kevesebb, mint traktorozni, de is igaz, hogy nincs közöztük fiatal.