• Loverman
    #11
    edit gomb miért nincs? Szal elszóltam magam, a könyv volt előbb nem a film (Bram Stoker mint tudjuk). Ő találta ki hogy Vlad Dracul-t vámpírként írja le. Ez egyáltalán nem így volt a középkorban, inkább Vlad a karóbahúzó volt a "beceneve". Nem tudom honnan szerezted a "történelmi" információidat trekker de sztem ki kell hogy ábrándítsalak... Egyáltalán nem roma hanem román származású volt (a kettő nem ugyanaz, románok Moldova és Havasalföld régiójából származnak, a romák meg elvándorolt indiaiak, a nyelvük is alátámasztja ezt ami a Szanszkrit rokonnyelve), és mindig is erdélyi herceg volt úgyhogy nem "száműzték Erdélybe" Mo.-ról. A rabok kínzása akkoriban általános dolog volt úgyhogy ez nem indok. A rómaiak keresztrefeszítést favorizálták, a franciák a guillotine-t, Vlad meg a karóbahúzást, mint a halálbüntetés végrehajtásának eszköze. Magyarul ha már úgy is halálra voltak ítélve, valahogy csak meg kellett ölni őket... És ne keverd össze Báthory Erzsébettel aki tényleg perverz volt, fiatal lányok vérében fürdött mert szerinte ez őrizte meg a fiatalságát.
    Google a barátod, Wiki a barátnőd...