• narumon
    #354
    "13. Mert ha nincsen halottak feltámadása, akkor Krisztus sem támadott fel."

    Ami igaz is lehet. Játszunk. Én azt mondom nem támadott fel. Akkor most mivan?


    "14. Ha pedig Krisztus fel nem támadott, akkor hiábavaló a mi prédikálásunk, de hiábavaló a ti hitetek is."

    Játsszunk tovább. Miért lenne hiábavaló. Nem hiszek a feltámadásban de a lélekvándorlásban igen.

    "16. Mert ha a halottak fel nem támadnak, a Krisztus sem támadott fel."

    Logikus. Óvodás szint, de egy mondattal több, ez a tudatlan korokban jól hatott az emberekre.

    "17. Ha pedig a Krisztus fel nem támadott, hiábavaló a ti hitetek; még bűneitekben vagytok."

    Nem vagyunk bűneinkben, mert az ember ártatlanul született csak a karmája lehet negativ de azért született most ártatlanul, hogy ezt pozitiv irányba forditsa. Sőt én pozitiv karmával születtem már eleve, mert egy öreg és tanító lélek él bennem.

    "18. A kik a Krisztusban elaludtak, azok is elvesztek tehát."

    Vagy nem.

    "19. Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk."

    Mindenki nyomorult volt krisztus születése előtt? Nem is tudom ezt a mondatot értelmezni...