• GABOR16
    #148
    "Az hogy születésünk előtt nincs tudatunk az bizonyított tény (mindenki megtapasztalta) ..."

    Azért ez így nem igazán egyértelmű, tapasztaltad, vagy csak nem emlékszel? a két dolog nagyon nem ugyan az! :)
    És bár magam sem emlékszem igazán korábbi dolgokra, vannak "tulajdonságaim és ismereteim" amik nem tudom honnan jönnek! (lehet, hogy kiskoromban tanultam, hallottam, vagy túl sok tv-t néztem, bár nem tudom hol lehet(ett) tanulni olyan érzést amivel megtudom mondani, hogy egy esemény után mi fog történni... mintha már mindent átéltem volna, vagy épp hasonlót átéltem volna korábban, és lennének ez ügyben tapasztalataim, amik tudat alól jönnek (nevezik ezt egyesek néha déjà vu érzésnek is... de nem hinném, hogy itt a memóriazavarról van szó)
    Vagy mi van azokkal az álmokkal amikben átélek egy napot, vagy csak egy eseményt, amire ébredés után emlékszem, majd pár nappal később pont ugyan az történik?
    Azt hiszem itt többről van szó mint egy "csak az van amit látok" világról...
    De mi van és mi nincs valójában azt nem tudom én se.. de több van annál amit a Materializmus nyújt, ezt biztosan tudom!

    Te miért ragaszkodsz annyira a nézeteidhez, nem azt mondom, hogy fogadj el mást is, de vizsgált meg a saját szemszögedből és ne emelj sohase falat semmi felé... az elzárkózás és tagadás ezügyben nem vezethet jóra... Ha tévednél így kisebb eséllyel vennéd észre..
    Csak legyél kicsit nyitottabb :) (mindenki tévedhet, mind én, mind Te is..)