• yossarian76
    #20
    Olvasgattam a hozzászólásokat és ugy gondoltam hogy én is leirnám a véleményem.Abban nem értek egyet "hajnaltores" -el hogy miért kell leszólni a Halálos Iramban és hasonló társait.Ezek a filmek nem azért készültek hogy még másnap is a mondanivalóján gondolkozzunk,ezek a filmek azoknak készültek akik bemennek a moziba és egy könnyed másfélórát töltsenek el ott.Azért mennek be rá mert látni akarnak jó kocsikat,jó csajokat és mindent ami ezzel jár.Én magam is láttam a széria összes részét eddig amik közül egyedül az első rész tetszett.De én meg néztem a Sátántangó-t is annak idején pedig az hét órás film volt.Ezzel arra szeretnék kilyukadni hogy a műfajokat tudni kell külön kezelni.A Halálos Iramtól éppen annyit kaptam mit vártam (elöször) utána már nem....Ennyi.Abban viszont igaza van hogy sokan nem ismerik a legnagyobb rendezők neveit és annak filmjeit sem,de ez egy ilyen világ.A 90-es években sokat jártam moziba haverokkal és megnéztünk minden olyan filmet ami picit érdekelt minket.Igy lett egyik kedvenc rendezőm Hal Hartley akit gondolom nem kell bemutatni annak aki ezzel foglalkozik.Tehát ha Hal Hartley ,Fellini,Kubrick és társai neveit halljuk akkor adjunk nekik egy esélyt mert megéri,ám hanem hát keressen rá neten hogy ők kik is valójában és mit követtek el a múltban és a jelenben.Mozi egy nagyszerű dolog mindegy milyen filmet is nézz az ember.Ja,és filmkritikusnak lenni klassz dolog lehet,az egyik legjobb "munka" amit eltudok képzelni.