• Tibi777
    #235
    Egyetértek az előttem szólóval(Nexus6)
    Egy kicsit más megközelítésből.

    Szabadság!
    Hallhattuk sok helyen, sok embertől. Szubjektív megítélésen alapszik egyéntől függően.
    Sokfajta értelemben értelmezhető.
    Talán objektíven a társadalomra és az egyénre lebontva, én úgy fogalmaznám meg: hogy a boldogság keresésem eléréséhez vezető akadálytalan út. Tudjuk ilyen jelenleg nincs és kicsit gyerekesnek tűnik. Ha az előbbit elfogadjuk akkor se jutunk túl közel a megállapításhoz.
    Mi az a boldogság? Majdnem mindenkinek más. És létezhet e közös kollektív boldogság?
    Talán, de mostani korszakunkban, szerintem nem.
    Szabadság lehet e úgy, hogy mindenért harcolnod kell? A háborúban nincs szabadság, és most „háború” van, ne csak arra az értelmére gondolj, vonatkoztasd el az életnek bármely területére.
    Szabadságod van e, hogy reggel kikelj az ágyból?
    Hogy rád süssön a nap?
    Hogy élvezd az étel ízét?
    Stb......
    Bármire lehet érteni, és a világunk tökéletlensége miatt az összes problémát fellehetne sorolni.
    Persze, mindig kell küzdeni a szabadságért ez teszi széppé néha nehézzé az életünket, de befejezni soha nem fogjuk itt a Földön.
    Vannak akik ennek ellenére szabadnak érzik magukat,körülményektől, helytől szociális helyzettől
    stb. függetlenül, mert nem ez élet tette őket szabaddá, hanem a tökéletlen világunk felett álló személy, akinek hatalma van mindenek fölött. Dr. Jézus!
    Szabadságod van a halál felett?
    :-))