12149940121232355297.jpg
  • czihaki
    #6207
    zephyr az előbb az agresszióval kapcsolatban válaszoltam, de lehet rossz helyre löttyintettem.

    Az építkezésre vonatkozó tanácsaidat utólag köszönöm, de tudod már elkéstél ezzel 3 alkalommal is. Igaz egészséges lakást harcoltam ki a családomnak még ha kicsi is volt, de onnan már elkezdhettük a jövőnket tervezni-- képzeld azt elcseréltem egy szeged szélén levő vályog házra, amit felújítottunk.-- Majd eladtam és felköltöztünk Budához közel Érd-parkvárosba ahol telket vettünk és ideglenesen egy kicsi nyári-konyhában laktunk. Időközben minden létező építési szakkönyvet végig olvastam és az alapján megterveztem a házunkat,kiszámítva mindent mennyi anyag kell és milyen anyag,- majd kimértem az alapot és elkezdtük az alapot elkészíteni és a lábazatot amihez a közeli kőbányából követ is hoztunk- Közben kerestem egy mérnököt akit megbíztam azzal, hogy a tervrajzom alapján készítse el a hivatalos tervrajzot, hogy leadhassam a helyi tanácsban építési engedélyt kérni. Sajnos a betonozás idején egy rokon nő rámászott" a férjemre akit ugyan nem a nő érdekelte, hanem az építkezéstől való félelme, mert az egész rosszindulatú rokonságom csak károgott a férjemnek, hogy az a pénz ami nekünk van abból legfeljebb egy udvari WC építhető-- s mivel én nem álltam le se a tervezéssel se az építkezés elkezdésével igy menekülni kezdett hiába figyelmeztettem menekült be Pestre a rokon csajhoz akinek lakása is volt-- Így a drága férjemet szószerint kidobtam, pedig szerettem és azt is tudtam hogy a csak nála nem komoly kapcsolat- de elvonta a figyelmemet és az erőmet is ezzel ezért zavartam el --Ami pénzem volt abból kimentem a köbányához és szabályosra vágott köveket vettem majd megkérdeztem a kővágókat hogy milyen szerszámot kell vennem ahhoz hogy a kövek elejét felszinét kidolgozhassam-- Rendesek voltak, szerszámmal megmutatták és a szerszámot nekem is adták és amikor elkezdtem felpakolni a köveket a kocsira majd nem minden kőmunkás odajött és felpakolták a köveket és a következő fuvarnál már vártak is reám-- Annyi követ dolgoztam ki, amennyi egy ebédlő egy kis szoba és egy főzőfülke méretű ideglenes épülethez kellett-- közben szabadságolt kiskatonákat fogadtam fel akik csak kevés pénzt kértek ők falazták fel és ők hoztak olcsó bérért aki a tetőt is megcsinálta. Ősszel már be is költöztem a két gyermekemmel, egyiket óvodába vittem a másik a helyi iskolába járt én pedig először könyvelő voltam Budán, majd különös történések miatt klinikára mentem dolgozni állandó éjszakát vállaltam és ismét tanultam de levelezőn. A férjem szegény nem mert hazajönni én pedig nem hívtam viszont nagyon becsületes volt, mivel az egész havi művezetői fizetését odaadta a nagyobbik gyereknek hogy hozza nekem haza,-- ő pedig fúsi munkából szerzett pénzből élt, és ahol lakott albérlőként egy idős embert tartott el és gondozott. A következő tavasszal minden reggel az Ó-budai téglagyárnál a bontást vállaltam azért mert minden lebontott tégla fele ingyen elvihető volt-- de én az összeset elvihettem ingyen, mert az irodai férfiak végig néztek rajtam amikor jelentkeztem náluk és összenézve nevettek rajtam- "Ha kisasszony maga lebontja a falat, akkor elviheti az összes téglát ingyen- hát én jártam jól, mert annyi téglát bontottam le és szállítottam haza amennyi a 3 szobás nappalis ebédlős fürdőszobás előszoba konyha és spejz + a kazánház és garázs fal szigeteléséhez kellett-- mivel az egész épület terméskőből épült tégla béléssel közte levegő kihagyva.--A építkezést csak 2 év múlva fejeztem be, --az viszont igaz hogy kihajítottam 3 kőművest, és egy vízszerelőt mert nem dolgoztak rendesen azt képzelték ha nő vagyok akkor már semmihez se értek hát ráfáztak, mert baltával zavartam őket az utcáig-- utána ismét a kiskatonák jöttek is fejeztek be mindent, akikkel meg is ünnepeltük amikor kész lett.-- Viszont egy árva fillér kölcsönt nem vettem fel banktól!!Amikor a ház építésnek a végére jutottam akkor kijött a férjem és meglepődött nem tudta, hogy belefogtam az építkezésbe a fiamnak pedig megtiltottam hogy bármit elmondjon az építkezésről.-- Nagyon klassz kanadai stílusú kandallót is építettem a nappali falának egyik oldalába! Azt egyedül én csináltam a szomszédaim megrémültek amikor begyújtottam mert olyan nagy volt a tűztere és a nagy tűz fénye kilátszott az utcára is, azt hitték valami felgyulladt nálunk-- egy kanadai építési szaklapból lett. lefordítva