12149940121232355297.jpg
  • Christiansen
    #139
    megtaláltam az elméleted alapját, érdekes:D

    "Itt kedves olvasóim, meg kell kockáztatnom egy merész feltételezést. Ugye tudjuk, hogy Egyiptomban ugyanilyen váratlanul és előzmények nélkül nőtt ki szinte a semmiből egy birodalom, amely ugyanarra a Napisten hitre épült. Ugyanúgy piramisokat emeltek, ily módon elősegítve fáraóik ’napközelbe’, illetve csillag-közelbe jutását haláluk után. Dél-Amerikában, i.e. a 3000 évezredben ugyancsak egy igen erős népcsoport vetette meg szinte kísértetiesen hasonló civilizációnak az alapjait. Alaphitük, mely a Nap istenítését szolgálta és építészeti stílusuk mindenesetre azonos volt… Bár későbbi fejlődésük nem egy és ugyanaz, de az alapok mindenképpen egy tőről kellett, hogy származzanak… Mivel a régészeti feltárások még az elején tartanak, kíváncsian várom, mit hoz még a felszínre a kutató kéz…

    De mindenképpen feszíti elmémet az a kérdés, honnan indulhatott el az a civilizáció, melynek elég hatalmasnak kellett lennie ahhoz, hogy egyidőben több civilizáció uralkodásának az alapjait is lerakhassa. Hová tűnhettek ennek a civilizációnak az előzményei, melynek nyomainak mindenképpen léteznie kell Földünk valamely területén. Mekkora létszámú csoportnak kellett elindulnia az ismeretlen felé, hogy erejükkel meggyőzzék az őslakosokat hitük erősségéről. Gondoljunk csak bele abba, hogy ehhez semmiképpen nem volt elegendő egy pár száz ember érkezése idegen területre. Ha viszont több ezren voltak, akkor igen bonyolult szervezés és tervezés eredményeképpen juthattak csak át az óceánon keresztül megérkezési pontjukra. Viszont, ha jobban belegondolunk, akkor azt kell mondanunk, hogy egy fejlett és kényelmes civilizációban élő népcsoport nem indul neki az ismeretlennek. Ahhoz, hogy ezt megtegyék, kényszerítő körülmények sorozatának kell bekövetkeznie, hisz itt nem egy család vagy kisebb közösség vándorlásáról van szó. Az emberek – legjobb esetben – csak baj idején összetartóak, csak akkor képesek félretenni saját személyüket, ha külső erő kényszerítő hatása alatt állnak. Ez lehetett éghajlati változás is, amely sokszor okozta civilizációk bukását, de lehetett ok kívülről jövő támadás, hiszen a fejlődés magával vonzza a meggazdagodást, az pedig kiválthatja más népek ’irigységét’ is…

    Bármi is lehetett az ok, egy biztos: volt egy fejlett civilizáció, mely félte, vigyázta a Napot és melynek már minimum időszámításunk előtt négyezer évében léteznie kellett…. Könyvem végére az is kiderül, hogy melyik az a legősibb fejlett társadalom, amelyet a régészet már felfedett…"