• redfish
    #2
    Nézd: pénzért adni-venni egy gyereket felháborító és erkölcstelen!!! Egy emberi lény nem lehet árucikk, így ÁRA sem lehet... Nagyon sok házaspár várakozik évekig HIVATALOSAN örökbefogadásra, nyugodj meg, nagyon gyorsan szerető családba fog kerülni ez a baba is. Az örökbefogadó házaspárokat pszichológus is megvizsgálja, hogy valóban jó helye legyen a gyereknek és az anyagi körülményeiket is megnézik (legyen lakásuk, állásuk, biztos jövedelmük)...
    Honnan tudod, hogy akik a neten "feketén" kereskednek a gyerekekkel, azok miféle emberek?!...
    Mi a biztosíték, hogy pl. nem szerv-donornak használják fel?...
    Egyáltalán nem biztos, hogy akinek milliók sorakoznak a bukszájában, az szerető, kedves, gondos apuka/anyuka is lesz...

    Nagyon szigorúan megbüntetném azokat is, akik pénzért hajlandóak a vérszerinti gyereküket eladni!!! Ne egy emberélet eladása árán jusson valaki jövedelemhez, hanem MUNKÁVAL!
    Ha valaki tényleg kilátástalan helyzetben van és valóban jót akar a születendő gyerekének, annak nem kell kukába dobnia a csecsemőjét : adja oda egy gondos házaspárnak! De nem pénzért!...
    Én még emlékszem azokra az évekre, mikor a Nagy Magyar Genetikusunk meghirdette a baba-adok-veszek bizniszt, mert az ugye őszerinte nem erkölcstelen... Emlékszem, amikor a Családi Lapban olvastam egy fiatal lány hirdetését : ő szülne gyerektelen házaspárnak babát, mert már régóta szeretne autót venni, ebből a pénzből megvehetné... (Égnek állt a hajam! Először egy autó, utána egy lakás, azután meg a berendezésre kell majd a pénz, és szüli majd évente a gyerekeket PÉNZÉRT???)
    Nagy Magyar Genetikusunk turnusokban szállította az USA-ba a terhes kismamákat, mert ugye a dollár mégiscsak jobb a forintnál... A mai napig nem tudni, hány kisbaba lett eladva külföldön...
    (Te mit szóltál volna, ha kiderül, hogy téged is így pénzért adtak el?... Vagy hogy van valahol a Világban még 2-3 testvéred, akiket pénzért megvettek?)

    Te azt mondod "szánalmas"?...

    Én meg azt mondom : FELHÁBORÍTÓ!