• babajaga
    #24
    Hát nem teljesen van igazad én 50év tapasztalatával mondom hogy a gépek közt sokkal nagyobb a különbség a kompaktok között mint a filmek között. A Tesco film azért mert olcsó nem lényegesen rosszabb mint a Kodak, ugyanis filmet nem lehet sufniban önteni míg fényképezőgépet gyártanak kamraüzemben elég ócska lencsével ami döntő a képjóság tekintetében. Az Agfa meg Fuji film legalább olyan "márkás" mint a Kodak. Az viszont alapvető hogy a színes filmeknek a színe nem egyforma minden márkának más a színárnyalata. A Kodaknak erős a piros és sárga színe a VR-nek az aranyszíne, a Fujinak a kék és a zöld az erőssége, míg az Agfa pasztellszínű. A Tesco filmről komoly gyakorlattal rendelkező szakember meg tudja mondani hogy ki gyártotta, ugyanis azt nagyüzemben készítették, csak a Tesco csomagolta. Itt az a logika lép be hogy én gyártok 100 ezer méter filmet mert úgy gazadaságosabb mint 30 ezret gyártani de nem tudom mindet 1200Ft-ért pld eladni,(márkacsomagolás) eladom egy áruháznak olcsóért amely szintén olcsóért adja tovább. Ez általános, úgy hívják hogy áruházi márkanév. Pld van egy ilyen fényképezőgép hogy Revue CP 5 ez a gép egy eredeti Chinon gép a Chinon gyárban készült ugyanazon a soron ahol a Chinon márkanevűek ugyanabból az anyagból.Csak a gyártott gépek egy részét felírat nélkül eladták a Quelle áruházláncnak olcsóért amely arra rátette a saját márkanevét a Revuet. Amíg egy Chinon feíratú gép 50 ezer Ft volt addig ugyanezt Revue felírattal megkaptad 33 ezerért. A tájékozott ember így tud spórolni.Én tavaly karácsonykor Tesco gazdaságos filmmel fényképeztem és kifogástalan lett az is igaz hogy a filmes gépem profi tükrös Pentax ami 1989-ben megjelenésekor "az év fényképezőgépe a világon" minősítést kapta és ma is jó színvonalat képvisel pld optikái jobbak a digit Pentaxomon mint a mostani gyártásúak közül sok.