• Archenemy
    #79
    "Probaltak volna meg abban a korban azt hangoztatni, hogy nem vallasosak.
    Paffff. "

    Nyilván te rendelkezel valami csodás vallásosságmérővel, amivel meg tudod mondani egy 500-200-100 évvel ezelőtt élt emberről, hogy vallásos volt-e, én sajnos kénytelen vagyok az írott forásokra, illetve az adott emberek műveire hagyatkozni...

    Vagy nem inkább arról van szó, hogy volt egy prekoncepciód (vallásos nem lehet tudós), ami most megdőlni látszik (vallásos tudósok), és erre egyszerűen és gyerekesen tagadni kezdesz? :p

    "Annak idején ha valaki aztt merte állítani, biza a Nap körül forog a föld és nem fordítva, akkor az hamar szembekerült az inkvizíción végezte "

    Pl. az 1568-as tordai törvények már garantálják a vallásszabadságot, az fél évezrede volt, nem kéne már kinőni ebből "ha valaki okos akart lenni régen, akkor jött az inkvizíció és seggberakta tüzes vassal!!! OMG!!!" mentalitásból? :p

    Galilei támogatói főleg jezsuita tudósok voltak, a kortárs (nem különösebben hívő) tudósokkal szemben. (szkeptikus.blog.hu) Semmelweis elutasítói jórészt túl "babonásnak és vallásosnak" tartották Semmelweis elképzelését a betegségek terjedéséről. (semmelweis wiki)

    De amúgy a rettegett-vérszomjas spanyol inkvizíció fennállása alatt mintegy 2000 embert végzett ki. Ez eltörpül mondjuk a francia forradalom (szabadság! egyenlőség! testvériség! má végre felvilágosultunk!) 40.000 áldozata, vagy a materialista-ateista Szovjetúnió 25 millió gulágba hurcoltja mellett. És ezt nekem kb. annyira etikus felemlegetnem az ateizmus ellen, mint amennyire nektek az inkvizíciót a vallásosság ellen.

    Mert felteszem itt egy ateista sem ért egyet a SZU-beli elhurcolásokkal, kivégzésekkel, mégis úgy fújja az inkvizíció bűneit, mintha minden keresztény tartana otthon egy kis hordozható kínzóállványt, meg csináld-magad-máglya-kitet.

    Uff én beszéltem.