• Jack Bauer ahős
    #72
    1. A kéz vs. láb vita alapvetően értelmetlen, mert amire a láb jó a fociban (100 km/h erejű lövés, stb), arra a kéz nem lenne jó, és fordítva ugyanez igaz a kosárban. Amit meg Harlem Wizards csinál, az cirkusz, épp mint ez:
    http://www.youtube.com/watch?v=COcczatkNP4

    2. nagy pálya: ahogy írtam, a kosár a kis pálya miatt pörgős, és igen, a foci a nagyobb tér miatt lassabb és van benne több üresjárat. Egy kosármeccs állandó zakatolás, non-stop rohanás, épp emiatt kevésbé izgalmas a számomra. Hosszú távon unalmas, ha nincsenek ritmusváltások, monotonná, egysíkúvá teheti a játékot (hülye példa, tudom, de a Forma1-et is ezért rühellem). A fociban is vannak pörgős pillanatok, például, ha hátrányba kerül egy csapat, vagy a félidő után, amikor az edző lecseszi a játékosokat. És mivel tudja a néző, hogy gyakorlatilag bármelyik gól felérhet egy "aranygól"-lal, nagyobb tétje van, ha el kezd egy csapat nyomni, de annak is, ha a 92 percben 11 emberrel védekezik kétségbeesetten. És pont a pálya nagysága illetve a kevés gól miatt van, hogy nem mindig a papíron jobb csapat győz. Lehet emiatt bosszankodni, de épp ettől izgalmas a játék, hogy 100%-os koncentrációval (+akarattal, lelkesedéssel, fanatizmussal) és egy jó támadással le lehet akármelyik sztárcsapatot győzni. Itt egy vb-újonc horvát csapat simán bronzérmes lehet (1998), egy EB-re ki sem jutott dán csapat győzhet (1992) vagy egy noname görög csapat is lehet első (2004). A kosár lehet, hogy igazságosabb (hiszen nem lehet csak úgy találni mondjuk 90 pontot), de ettől kiszámíthatóbb is --> tehát kevésbé fordulatos. A foci néha olyan mint az élet (igazságtalan), néha meg mint a mese (győz a legkisebb).
    Filmes hasonlattal élve: a kosár olyan mint egy pörgős akciófilm, a foci meg mint egy epikus dráma, ahol a katarzishoz sokszor 118 percnyi előkészítés kell, de akkor az a katarzisakkorát üt, hogy 10-20-30 év múlva is emlékszel rá.
    És ne mond azt, hogy ez olyan ritka: a török csapat ezen az EB-n már háromszor megcsinálta a csodát.

    3. Gimnázium óta nem kosaraztam (csak dobálok néha palánkra). Na és? Hogy jön ez ide? Mutass pár legendás pillanatot, amelyeket egy napon lehet emlegetni mondjuk egy Maradona szólóval, és akkor meg tudsz győzni... :)

    +1 ez kimaradt múltkor: mondtad, hogy hibákból születnek a gólok. Ez tény, nade, melyik labdajátékban nincs ez így?
    +2 a foci attól is érdekesebb (szvsz, term.) hogy a hálóba juttatás előtt le kell győzni az ellenfél kapusát. Tudom, a kosárban is próbálja blokkolni a dobást az ellenfél, de szerintem érzed a különbséget...