Házi napkollektor
  • ZilogR
    #21
    Lehet, kissé elmeroggyant ötlettel fogok most előrukkolni, de mint költségkímélő lehetőség sztem ez szóba jöhet:

    Történt ugyanis, h a padlásteret, amiből az enyém egy ikerház egyik fele fölött van, le kellene burkolni (persze értelemszerűen az egészet) és a szomszédom horribilis összegekkel riogatott, nameg azzal, h ha lépésálló kellene hogy legyen a szigetelőréteg, az még további sok pénz, stb...

    Nekem meg az jutott eszembe, mi lenne, ha sörkollektorral temperálnánk a padlásteret (valszeg az egész tetőszerkezet eleve a hőtechnikai előírásoknak megfelelően lett kialakítva...), tehát felfűteni annyira, hogy a lakás a mennyezeten keresztül már ne akarjon a padlástér irányába hőt leadni.

    Így épp azon gondolkodtam, hogy sörkollektor barkácsolásába kezdek, amikor jobban megnézve a sörkollektorok szerkezetét arra a következtetésre jutottam, aki ezt kitalálta, biztosan a "folyadék-levegő" típusú kollektorokból vette az ötletet, ahelyett, hogy felismerte volna, hogy itt az a közeg, ami körbeveszi a dobozokat, az áramoltatható is, magyarul ebbe a típusba TELJESEN felesleges bármilyen csövet elhelyezni.

    A helyes megoldás az, hogy feketére mázolt vékony falapokkal képezzük ki a szintén feketére lekent dobozban azt a kacskaringós útvonalat, amin az egyik oldalon belépő közeg (a levegő) végighalad és eközben fel is melegszik.

    Ilyet viszont igen könnyen meg lehet valósítani, így ha eljutok addig, hogy lesz erre időm, fogok jelentkezni!

    Addig is: vélemények?!??!?!