• remark #99
    Latom felreertheto volt (?) amit irtam.

    "60W-os "fenyteljesitmenyu" (vagy hogy mondjak) kompakt fenycso"
    Azaz: olyan kompakt fenycsoves "izzo" ami 60W-os hagyomanyos izzonak megfelelo fenyt ad le. (Vagy hogy fogalmazzak hogy ertheto legyen?)

    Ennek megfeleloen a tortenetem meg egyszer:
    Egy darab szamitogep kikapcsolt allapotban annyit fogyaszt mint 2-3 60W fenyt ado (igy fejbol ~6W-os) kompakt fenycso (~"takarekos izzo") bekapcsolt allapotban.
    Tehat ha te bekapcsolsz 3 kompakt fenycsovet, ami azert mar tisztessegesen bevilagitja a nappalit (sõt!), akkor annyi aramot fogyasztasz mint egy szamitogep kikapcsolt allapotban.
    De mondom, ha pontos szamokon mulik a tortenet hihetosege, este lemerem megegyszer.

    A meres modja pedig: fogyasztasmero muszer. Nem a villanyorat bamultam, hanem a boltban kaphato fogyasztasmero eszkozt hasznaltam a meresekhez. Az pontosan megmondja hogy mi mennyit fogyaszt. Pl. vizmelegito 1800W-ot. 60W-os hagyomanyos izzora pontosan 60W-ot irt ki, szoval valszeg kelloen pontos a muszer.

    TV standby modban 6W korul eszik nalam, igy az pontosan 1 darab takarekos izzonak megfelelo energiat nyelne le a nap 24 orajaban (takarekos "izzo" = 1 darab 60W-os hagyomanyos izzonak megfelelo "fenyteljesitmenyu" kompakt fenycsoves bizgentyu).