• mcsaba
    #7
    Baromság! Egyszerüen kiakadok mikor a hasonló hireket olvasom hogy sok-sok fényévre lévő csillagnál, bolygónál ezt vagy azt fedeztek fel. Még a Marsnél sem döntötték el hogy van viz vagy sem, akkor honnan tudnák hogy egy olyan borzasztó távolságban lévő égitesten mi van mikor annak még csak a közelébe sem küldtek ürszondát, a Marsra ahova viszont már több ürszondát küldtek még onnan sem eggyértelmüek az eredmények, ezek egyszerüen búlvárhírek. Valamit mének ami jelenthet egy dolgot, vagy akár ezer más dolgot is és rögtön rohannak a sajtóhoz hogy ezt vagy azt fedeztek fel, ez minden csak nem tudományos eredmény, sajnos ilyen világba élünk, ma már mindeggy mivel csak a figyelem középpontjában legyenek. Sokszor olyan dolgokat olvasok akeket én már 5 éves koromban elképzeltem, pedig akkor még az alap fizikai elméleteket sem ismertem, és ezzel nem azt akarom mondani hogy nekem voltak zseniális képzeleteim, épp ellenkezőleg, a tudósok sokszor olyan dolgokkal rohannak a sajtóhoz amiket még egy ovodás is ki tud találni, egyszerüen a figyelem középpontjába akarnak kerülni, spkszor banális elképzelésekkel. Amúgy jó dolog hogy sok tudományos dolog ma már elérhető, viszont rossz hogy sokmindent tényként kezelnek ami még csak egy gyenge elmélet, az ember sokszor már azt sem tudja mibe hidjen.