• arrakistor
    #126
    a lassú fehér lyukak mégegyszer írom... nincs olyan hogy lassú, meg gyors, mert nincsen az időnek legkissebb vagy legnagyobb mértékegysége, ezért sebességeltérést sem logikus összehasonlítani.helyette két fogalmat kell megérteni: a (látszólag) lassút és a gyorsabbat, a kettő közti különbséget nem logikus számokkal hasonlítgatni.a lassú fehér lyuk valójában egy fekete lyuk . a cselekménysorozatok résztvevői NEM TUDJÁK érzékelni, hogy milyen irányban zajlik le az idejük. ha megfordítjuk a csillagok növekedésének folyamatát akkor egy folyamatosan zsugorodó fekete lyukat fogunk látni belőle és fordítva: ha megviszgálunk egy fekete lyukat akkor egy folyamatosan növekedő fehér csillagot fogunk látni belőle. ha kellő intenzitással növekedik, akkor nem tud kihűlni és kérgesedni, és a tömegének kellő intenzitása meghajlítja önmaga körül a téridőt úgy, hogy a közvetlen közelébe eső anyag vele együtt fog a téridő mentén haladni, akár pozitív , akár negatív irányban.

    szerintem rajtam kívül ezt még kb. két ember értette meg a világon : Albert Einstein és Stephen Hawking.. igyekezettek értelmezni amit leírtam !