• toto66
    #337
    " De volt pár ember, aki nem elégedett meg ennyivel"
    Igen és most is kell ilyen sok...
    Tehát a kvantum elmélet nem rossz, de nem mindenben egyezik a valósággal!
    Ezt a fizikusok is tudják, már leírtam, hogy a valóságot közelíti az elmélet!
    Ezért nem baj ha kérdéseket teszünk fel, és nem csont nélkül hiszünk el mindent!
    Tehát szép elmélet az ősrobbanás, de kell feltennünk kérdéseket, és nem szabad hitként kezelni! Ha kérdéseket teszel fel, és a válaszok nem dogmatikusok, akkor talán valaki válasza közelebb visz a valósághoz!
    Nem szabad olyan választ elfogadni ami csak a dogmán alapszik és nem logikus!
    Azon kívül én nem szeretek személyeskedni (maximum a kijelentést minősítettem szamárságnak, azt ugyanis néha okos emberek is tesznek, így nem sértő).
    Én nem hiszem, hogy csak nekem lehet igazam, de azt sem, hogy mások tévedhetetlenek, a vita pedig hasznos, ha érvekkel folyik!
    A témához:
    A fizikai világ megismerésének korlátjai vannak: idő, méret, és elvi, ezt tudomásul kell venni!
    Elmélet nagy számban létezik, több kevesebb pontosággal írják le a világot!
    Ezeket állandóan felül kell bírálni, mert másként megáll a fejlődés!
    A logikailag ellentmondó dolgokat kell leginkább megvizsgálni egy elméletben, majd amikor már nem tartalmaz olyan sok ellentmondást összevetni a valósággal!
    A 3D-nél nagyobb D számú tér ellentmondás rejt!
    Az ősrobbanás ellentmondást rejt!
    Az időutazás (visszafelé) szintén!
    Az ősrobbanásról szinte semmit nem tudunk, csak a nyomait véljük felfedezni, ami lehet más is, lehet hogy volt egy hasonló jelenség, de nem az egész univezumra terjedt ki, stb.....
    De meg kell szüntetni az elméletben rejlő elentmondást (nem dogmákkal), egyébként el vesztené a létjogosultságát, amikor egy új elmélet születik...