• hangulati
    #461
    Elnezest kerek mindenkitol, ha koztudott dolgot mondanek, de sajnos, leven nem otthoni lakos, nem tudom, Magyarorszagon hogy mennek a dolgok. Csak egy altalam erdekesnek tartott dolgot szeretnek elmondani.
    Kb. 5 evvel ezelott Kanadaban vasaroltam egy doboz ures cd lemezt. A blokkot nezegetve feltunt rajta egy tetel, ugynevezett "audio levy". A vetelaron es a forgalmi adon tul. Mivel addig errol az ugyes kis dologrol nem hallottam, hat, visszamentem, es megkerdeztem, mi is akar ez lenni. Keszsegesen felvilagositottak, hogy ezt azert kell kifizetnem, mert -mint tudjuk- a cd-re felirhatok zenet, vagy egyeb vedett tartalmat is, ezt adoztatjak meg. Mintha mast, mondjuk a sajat fotoimat, egyeb szellemi tulajdonomat nem is irhatnam fel. Arrol az aprosagrol nem is beszelve, hogy ha veszek egy meregdraga cd-t, dvd-t, vagy szoftvert, arrol jogom van masolatot kesziteni, kulonos tekintettel arra, hogy a cd/dvd lemez kulonosen serulekeny adathordozo eszkoz. Hiaba, bunosnek szulettunk, az artatlansag velelme meg a magyar BE.-ben is alap. Akkor ki a bunos?
    Mas kerdes, amit mar oly sokan megirtak, kozvelemeny-kutatasok igazoltak, miert is nem mukodhet a valo eletben? Nevezetesen az, ha a netrol letoltok valamit, es tetszik, ugyis megprobalom az eredetit megszerezni, mert olyan hulye vagyok, hogy hiszek abban, hogy az jobb. Mert az. A filecserelgetes szerintem igenis csak jo, foleg a meglopottaknak. Mert tobben fogjak ismerni, kovetkezeskeppen tobben mennek el a koncertre, moziba, etc. Tessenek olyan, igazan eredeti dolgot csinalni, amit megeri megvenni. Addig meg oruljenek a tisztelt eloadok, ha valaki veszi a faradtsagot, es egyaltalan meghallgatja oket.