• BlackRose
    #82
    Nem fogy el, mert az ébenfa drága és hiába akarsz mellette ülni ha nincs miböl megvedd. Ezzel oda fakadunk ki, hogy az a társadalom amely az egyenlőtlenséget akarja felszámolni vezet bennünket a katasztrófához. Az egyenlőtlenség a világ motorja, ha valamit nagyon szeretnék akkor törekszek, hogy az a valami meglegyen, dolgozok, alkotok. Ha nincs egyenlőtlenség akkor minden megáll, minden meghal. Mondtam már, hogy nem az egyenlőtlenséget kell felszámolni hanem a lopást a rablást, mert ez az ami igazságtalan egyenlőtlenséget eredményez. Ha én elopok tőlled valamit és gazdagabb leszek te pedig szegényebb, akkor az egyenlőtlenség nővekszik köztünk, de ez a lopás miatt van mert én loptam. Ha te gazdagabb leszel tőllem mert jobban tudsz alkalmazkodni, minőségesebben tudsz dolgozni és szerényebben élsz - vagyis nem pazarolsz mint én és ez miatt nővekszik köztünk az egyenlőtlenség akkor ez rendben van, ennek igy is kell, hogy legyen, mert te csak azzal rendelkezel amit magad termeltél meg és nem loptál se nem kaptál valakitél ajándékba a lopott vagyonból. Az meg, hogy nekem kevesebb van az egy határig az én bajom, de ha nagyon szegény leszek akkor már a te bajod is mert sok szegény esetében nehezebben adod el a termékedet és ezért érdekedben van, hogy segíts rajtam, de nem hogy etess, hanem, hogy lábra állíts, hogy holnap én is jól tudjak élni és megtudjam venni a te termékedet, valamint valami olyasmit termeljek amire neked esetleg szükséged van, mert akkor megveheted tőllem. Szóval ezért alakult ki a társadalom és a közösség, mert egymást támogatva mindenkinek jobb lesz, de ez nem jelenti, azt, hogy mások vagyonán támogathadsz valakit. Ha akarod segíts a szegényeken (én is segítek), de ez legyen a te egyéni dolgod, nem pedig a politikusok döntése, hogy na neked ide a pénzel, majd annak ott adunk, mert az egyenlőtlenség az rosz és le kell faragni.

    Hány olyan programot ismersz amelynek az a célja, hogy megszüntesse saját magát. Hány olyan programot amelynek az a célja, hogy pl. lábraállítsa az afrikaiakat és, hogy bezárjon mert nincs többet rá szükség. Egyet sem, mind évtizedek óta éppen annyi segélyt ad a szegénynek, hogy az holnap is sorba álljon az ajtaja előtt, mert így minden rendben van, a szegényekből "ügyfeleket" csinált magának akinek a mások által megtermelt értéket átadja, de olyan mennyiségben, hogy azok csak éppen éhen ne haljanak, hogy biztosan holnap is ott legyenek, az állam és a bürokratáinak igy biztosított a megélhetés, mert ugye mi elfogadhatóbb dolog attól, hogy "segítünk" a szegényeken? Régi kínai mondás... "tanitsd meg halászni, ne adj neki halat..." nem ártana ha betartanánk.