• BlackRose
    #79
    Nem a nyugati model az, hanem a kollektivista model. Nem tudom, hol találták ki, de csak azért "nyugati" mert ott termelték meg először a tőkét ami lehetővé tette a praktikus megvalósítást. Amerika azért volt 200 évvel ezelőtt "The land of the free", mert az állam nagyon gyenge volt, mert nem volt képes beavatkozni az emberek életébe, mert nem volt miből, mert az alkotmány nagyon korlátozta az adókat stb. idővel persze felfedezte az állam, hogy ezt mind ki lehet játszani, az USA egy alkotmányos köztársaságból aki a maga dolgával foglalkozik a világ legnagyobb imperialista hatalmává vált amelyik nem, hogy a saját polgárainak avatkozik durván az életébe hanem a külföldi embereknek is, mindez azért van mert van miből, ma adóztathatnak is ahogy csak akarnak, de más mehanizus is van a kezükben (pénzügyi rendszer stb.). Kína miért lenne más, sőt még jobban odavág mert még olyan papíron levő alkotmény sincs ami elméleti gát lenne nekik mint az USA-ban. Ugyanakkor már kész tehnológia vár rájuk, míg az USA-nak évtizedekbe került, hogy kifejlessze azt amivel hatalmát gyakorolhatja, Kínának már erre nincs szüksége, mert megveheti a piacon, lemásolhatja stb. Szóval ne goldolja valaki, hogy én kínát féltem... nem, de a kínai emberek az már más, én mindég az egyéneket féltem, teljesen függetlenül, hogy a világ melyik országából vannak, milyen nyelvet beszélnek vagy milyen szinűek.