• BlackRose
    #71
    És ezt az információt tényleg ennyire nem vagy képes feldolgozni? Mert én azt mondtam, hogy a törvények nem akadályoznak meg sem a lopásban, sem a gyilkolásban, aki lop és gyilkol az le sem szarja a törvényt, legfelyebb a sötétben lop vagy gyilkol amikor senki sem látja. Ha hoznál egy olyan törvényt amely jutalmazna ha fejbelövök valakit én akkor sem lünnék fejbe senkit és nem csak én hanem az emberiség nagy többsége. A rablók és tolvajok ha hiszed ha nem nagyon kis kisebbség, egy faj sem tudna fennmaradni huzamosabb ideig ha a többség destruktív lenne. Na mindegy a lényeg, hogy a törvények nem akadályozták meg sem a rablást sem a gyilkolást, és soha nem is fogják. Az más, hogy ha megfognak bezárnak, de ettől még van aki lop és van aki gyilkol. A világon két fajta ember létezik az akinek van erkölcsi értékrend a fejében és az akinek nincs, a törvényekkel csak megfélemlítheted az embereket, de nem tehetsz erkölcsi értékrendet a fejükbe, ezt csak oktatásal és nevelésel érheted el de azzal sem 100%.

    A törvények betartása nagy százalékban véletlen egybeesés, aki erkölcsileg viselkedik az 99%-ban az erkölcsi törvények szerint él még akkor is ha ezek nem léteznek, aki pedig nem annak a törvény nem jelent semmit.