• BlackRose
    #68
    Amikor olvasom Krisztus szavait az evangéliumokban szinte pontosan ezt mondja "...várjátok emberbarátotok vesztét...", nézd nem akarok itt most vallási témákba keveredni (mert én agnosztikus vagyok) szerencsére olvastam és tanulmányoztam a bibliát (történelmi és nem vallási okokból), de egy valamit azért elmondanák, a keresztények ha jól tudom Krisztus-t tartják a keresztény vallás központi szemilyiségének, és nem tudom, milyen alapon nevezik magukat keresztényeknek, főként evangélikusoknak azok akik Krisztus szavait teljesen kifordítják, azok akik mások és ezáltal saját vesztüket várják? Végül is mindenkire vár a halál, előbb vagy utobb. A siralmas dolog, hogy 100 év múlva senki sem fog közüllünk élni ezen a földön, de a megszakadásig dolgozunk azért, hogy utódaink, azok akik majd akkor fognak élni örököljék töllünk az évezredes marhaságokat, baromságokat amelyek miatt sokkal roszabul élünk mi is és roszabul fognak élni ők is mint ahogy élhetnénk, mint amire lehetőségünk van ezen a földön. Jobban élünk ma mint valaha, ez nem kérdés, de vajon élhetnénk e jobban, vajon ez a maximum amit ki tudunk hozni a rendelkezésünkre álló környezetből, tudásból, technológiából? Nem hiszem.