Ki volt a világtörténelem legkárosabb egyéne?
  • [NST]Cifu
    #241
    Ennek része a holokauszt is a csunya náci bácsik rémtetteiről és a felszabaditó szövetséges jófiukról .

    A felszabadító "jófiúkról" is vannak bőven adatok. Tömeges erőszaktételek, különösen a szovjet hadsereg által. Civilek ellen elkövetett atrocitások, gyilkosságok. Amerikai gyűjtőtáborok japán származásuak részére. Angol gyűjtőtáborok Cipruson zsidók részére. Csak pár kiragadott példa.

    Nem tudom de szerintem a történelem során nem sok háború folyt igaszságos célokért ? Ez is nézőpont kérdése . Mit nevezünk igaszságosnak ? Azt győztesnek igaza van a vesztesnek nincs ? Szerintem a legtöbb háborút idáig gazdasági , hoditási , stratégiai okok , miatt vivták a történelem során aminek mindig meg voltak az előzményei okai , indokai !

    A kérdés innentől kezdve az, hogy mik is ezek az indokok. A II.Vh ha nem kezdődik el a németek részéről, akkor elöbb-utóbb Sztálin robbantja ki (ez egy roppant érdekes helyzett lett volna, a végén akár még Angol-Náci szövetség is kisülhetett volna, bár ez inkább fantazmagória már).