• BlackRose
    #90
    Már miért nem számoltam volna bele. Persze azt is beleszámoltam, hogy a mai ember már nem a Robinson Crusoe, vagyis éppen azért mert nem él örökké, vagyonát azaz munkájának gyümölcsét a gyerekeinek adja majd azok öröksége. Persze a baj ott van, hogy ezt az örökséget az állam számtalanszor elrabolta (törvényesen konfiszkálta) és mindég újra kell kezdeni, és ez elég nehéz ha szemben veled azok álnak akik ezt a vagyont megszerezték és még ez mellett indirekt az államon keresztül tovább gyakoroják a hatalmat feletted.

    Először is egy TV sztár büdös kutyaszart sem kaszálna ha az állam nem biztosítaná neki a monopóliumot a szerzői jogi törvényekkel ami lehetővé teszi neki, hogy ugyanazt a szart százszor eladja úgynevezett "predatory price" áron. Na most miért is fizetnek az emberek annyit a TV sztárnak? Erre a kérdésre kell megadni a választ. Gondolom, hogy azért mert a TV sztár marhaságait többre érkékelik mint a pénzüket, de ez csak fél válasz mert miért értékelik a TV sztár marhaságait többre mint a pénzüket? Mert a pénz ma nem ér szart sem? Ez is lehetséges, de én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy miért értékelik a TV stár marhaságait többre mint a saját munkájuk, miért adják a munkájuk által keresett pénzt a TV sztár marhaságaira? A válasz több szálú. Az egyik szál az lenne, hogy legtöbb ember valójában nem is dolgozott a pénziért ezért adja könnyen marhaságra, de ez nem éppen pontos, mert miért nem költhetné el ezt a pénzt inkább valami kézzel fogható dologra? A másik valószínűségesebb szál, hogy erősen körlátozott a terület amelyen elkülthetik a pénzüket. Ugyanis fogyasztói társadalomról beszélünk és a fogyasztói társadalom kereskedelmi piaca erősen korlátozott a fogyasztói cikkekre. A TV sztárok nem a gazdagoktól kapják a pénzt, azok le sem szarják a TV-t, hanem a szegényektől és a illuzióval átvert agyonadósodott középosztálytól. Miért, mert dolgozni csak úgy dolgozhatnak ahogy az állam megengedi nekik és gazdálkodási területük is nagyon le van szorítva. Na most ez csak egy félig főtt elmélet amelyben vannak hibák de azt hiszem a kutya itt valahol van elásva.