• feamatar
    #156
    de egyébként ésszel ám...
    mikor éltünk itt Európában olyan színvonalon mint ma??? Épp ésszel az olyan dolgoknak mint mobiltelefon és számítógép luxiunak kéne lennie...
    ehhez képest szinte teljesen átlagos eszközök...
    mikor tudtad eldönteni valaha is hogy egy hír mögött mennyi az igazság?
    honnan tudod hogy a politikusok becstelenek? akár azt hogy a mi miniszterelnökünk becstelen? én nem tudom eldönteni, mert erről nincs elég információ(persze múltjáról van egy pár, de azt nem tudom jó/vagy rossz ember-e max érzek valamit amit a környezet belémtuszkol)

    mikor volt jobb a világ??? amikor az emberek jobban éltek mint a mai átkos demokráciában?? ennél a mainál lehetne sokkal jobb is a helyzet...
    de aki azt mondja hogy ez a rendszer hibája... inkább a rendszert alkotó embereké...
    ha valaki olcsó kínai cuccot vesz, gondoljon bele hogy a kínai államban milyen szabályozások vannak munkát illetően és mi dolgoznánk-e annyit annyiért?
    valaki írta hogy nem becsülik meg a fizikai munkát... fel kell ébredni... az sajnos annyit sem ér amit itt fizetnek érte... 2 termék közül az olcsóbbat válszatja az ember általában(főleg ha ugyanolyan minőségi szolgáltatást nyújt), munkaerőből is az olcsóbb lesz a válszatás...
    ugyanakkor a tudást megfizetik. persze ide tartozik hogy főképp a produktív tudást, ami bölcsészek számára nem a legjobb...
    de egy jó mérnök, informatikus, fizikus vagy hasonló embert azért még ma is megfizetnek(persze főleg külföldön)

    erkölcsök romlása terén pedig... egy kis irodalmat kéne elő venni... Karinthy, Csáth Géza, és a még korábbi írok is már folyamatos erkölcsi romlással rémísztgették a népet. SZtem inkább pont az hogy sajnos nincs erkölcsi emelkedés az utóbbi 10000 évben. Dr.Morou szigete (nem tom hogy kell írni a nevet) volt valami olyasmi, hogy néha amikor az emberekre nézek úgy látom ugyanolyan állatok mint azok a sziegeten...