Szélturbina, a régi szélmalmok modernkori változata, a megújuló energiák meghatározó szereplője
  • Duchovny
    #257
    Ez igaz, de viszont nem a hulladekhot hasznosittod. Kell hozza vagy fodgaz vagy PB palack. Lehet hogy ki tud valtani egy gazkazant es a villamos aramot bonuszkent ingyen adja de a futtesi koltseg szerintem ugyan annyi mint ha gazkazannal futtenel. A kandalos megoldasnal viszont a pont a futes olcso(bb)saga a pozitivum a villamos aram ott is ingyenes bonusz.
    En is gondolkodtam anno dieselmotorol. Volt egy 1.7-es TDI Puntom. Ra akartam tenni egy fekpad szerusegre es alapgazon 1-es sebessegfokozatban generatort hajtatni vele. 1-2kW biztos ki jott volna igy belole. Az uzemanyag pedig repceolaj lett volna amit otthon sajtolsz repcemagokbol (toredeke az uzletben vasaroltnak). A huttovizet pedig attkeringettem volna egy 1000L -es szigetelt tartalyon amirol a padlofutes ment volna, ez lett volna a hulladekho hasznositas, igaz nyaron nem tudtam volna vele mit kezdeni de telen sokat segitett volna. Csak aztan helyhiany miatt lemondtam rola es eladtam a kocsit, azota is banom.