Az Univerzum eredete - próbálkozás a fizika meghatározására, értelmezésére
  • patiang
    #485
    Olvastam, hogy képzeljünk el egy kétdimenziós világot, amibe beledobnak egy labdát. Az ottani legokosabb tudósnak is óriási képzelőerő kell ahhoz, hogy a szeletekből összerakja a gömböt. Nem beszélve az ottani egyszerűbb emberekről. Azt hiszem a mi tudományos világunk is csak annyit tud ami pillanatnyilag "megengedett" neki. És valóban lehet, hogy az idő is viszonylagos, mert mi leragadtunk a mi világunknál, és mindent a föld nap körüli forgásához viszonyítunk. Fénysebesség, idő!
    Mivel az univerzum a Nagy Bumm elmélete szerint egy pontban sűrűsödött, akkor az én nézetem szerint a robbanás fizikája szerint kellene lenni egy középpontnak. Ezzel szemben a tudomány azt mondja, ha bárhova mennénk az űrben mindenhol lineáris a tágulás. Akkor elképzelhető az is, hogy a Big Bang nem a mi ismereteink szerint ment végbe? Egyes tudósok szerint a világegyetem nem más mint rezgés. A világegyetem keletkezésekor majd hasonló nagyságrendben keletkezett anyag és antianyag. De a két ellentétes anyag "megsemisítette egymást. Ha most az univerzum tömegének csak egy-két százaléka a látható anyag, a többi az un. sötétanyag, vagyis maga a háttérsugárzás.