• ocsieu
    #108
    Üdv!
    http://www.sg.hu/cikkek/38571
    A 92-es hozzászólásra reagálva:
    Az okay hogy a szóbeli egyezségek mit sem érnek.
    Nade az írottak???
    Fizessék meg a t-társaság veszteségeit azok, akik a szerződéseket csinálták.
    Nem pedig milliós-többmilliós összegeket felvenni.
    Ha már önmagában nem többmilliós fizetéseket kapnának, nem csinált volna problémát a társaság a hardcore letöltőkből (vagy csak csináltak volna jobb munkát).
    Ennyi erővel egy halom ember felmondhatná az érvényben levő szerződését, mert a konkurencia idóvel olcsóbb, gyorsabb, "korlátlanabb" vagy más szempontból az előfizető számára jobb lett...

    Holott engem a dolog nem érint.
    Hál isten az én kis kábelszolgáltatóm is emelt 8mbit/s-ra 512-uppal.
    És hát 150-200 giga a minimum.
    De már most van docsis 3.0 cuccuk, csak még a előfizetőnél telepítendő modemek ára qva drága...
    "korlátlan".
    Erről a szóról csak annyit, hogy ezt az előfizető hiszi JOGOSAN korlátlannak, a szolgáltató meg az előfizetőt hülyének.
    Tisztában vagyok vele hogy szükség van korlátra.
    De azt meg elvárom, hogy a dolgok bizonyos szempontból (számomra kedvezően) fejlődjenek.
    Ilyen az ingyenes fix és publikus ip, ha én úgy akarom.
    A jövőben egyre fontosabb lesz a szimmetrikus vagy legalábbis azt megközelítő sávszélesség, ugyanis ettől internet az internet.
    Ez így egyfajta cenzúra.
    Tisztában vagyok a hátulütőjével, és a negatív oldalával.
    Nade ebből nem lehet kiindulni.
    Ilyen uppal senki nem fog otthoni ftp, http-t üzemeltetni, pedig ez a techológia fejlődéssel elkerülhetetlen, és ez a jövő..
    Csak idő és "ellenkedés" kérdése...
    Én pl szívesen üzemeltetnék hasznos és értékes weboldalt, vagy ftp-szervert itthon, és nem kellene tárhelyet vennem, meg esetleg a jövőben a szerverem berakni egy hosting-céghez, nade ilyen uppal nincs értelme.
    Az már csak hab a tortán, hogy egy halom legyet ütnék egy csapásra, és olcsón!!!
    1 internetdíj, gigabites lan szímmetrikus kapcsolattal az itthon üzemelő házi (pl: microsoft home server-tudom hogy mégcsak most csinálgatják a fiúk, remélem frankó lesz) szerveremmel, ami egyben home (proxy, router stbstbstb egyben) és publikus szerver is lehetne...
    erre a megoldásra szánnék is havi 20000-et a mostani 12 helyett, de 40-50-et nem.
    Nincs más lehetőség várni és reménykedni kell.
    Talán majd egyszer eljutunk az általam felvázolt jövőképhez.
    Gyanítom hogy sokan vannak hasonló cipőben...
    Ha végre egy nagyobb (akár többmilliós) közösség igényeire is figyelnének azok akik a fejlődés irányát megfelelő mértékben befolyásolják, nem lenne ennyi probléma...
    Amíg meg a multik egymás seggét vigyázzák, addíg a közösségi érdek le van szva..
    Egyértelmű hogy ennek a sávszéltriplázásoknak önmagukban semmi értelme.
    Már várom mikor rinyálnak a szolgáltatók, hogy kevesebb lett a bevételük, miközben fajlagos költségeik nem csökkentek arányosan a bevételcsökkenéssel, mert mindenki kisebb, olcsóbb, lassabb csomagokra fizetett elő...
    Nekem március előtt 3mbit/266kbitem volt.
    Én jobban örültem volna ha csak az upomat emelik mondjuk 1,5-2,5 mbitre.
    Vagy mondjuk megduplázzák a letöltésem 5-6mbitre, a feltöltésemet meg 1-1,5mbitre.
    Esetleg emelik a 100 giga korlátot, amit esetemben hál isten nem nagyon tartanak/tartottak be (talán a hungarotel és más adsl-szolgáltatók márciusi sávszélemelése és díjcsökkentése miatt)
    Sajnos nem ez történt, pedig akkor már itthonról üzemeltetném a weboldalam, ftp-m, amilyen plattformon én akarom, ahogyan én akarom, és a hostingcéget sem kellene feleslegesen zaklatnom, illetve nem idővel derülne ki hogy ezt nem lehet, azt nem lehet, illetve nem kerülnének bizonyos megoldások zsíros, (számomra megfizethetetlen) összegekbe...