• remark #88
    "Ez a társadalmi-tudati környezet szabja meg döntően, hogy az olvasók mit fognak kiértelmezni az írásainkból. Ne bagatellizáld el ezt a környezetet."

    Nem akarom elbagatelizalni, a lenyeg nem az volt hogy nem ertem hogy miert ugrik be BARMI is arrol amit irok, hanem engem az erdekelne hogy mi ez ami beugrott, mert minden viccet felreteve komolyan mondom hogy nem egesz ertem hogy mirol van szo. Azt nem ertem, mikor ilyen jelensegekrol irsz mint pl. hogy "az ellnenzők a frankó gyerekek" vagy mikor azt irod hogy "Van bio kultusz. NEM azt írtam, hogy Te a bio-kultusz bigott híve lennél". Honnan jon a velemenyed? Miert ez az elso ami beugrik?
    Es mivel tudom hogy ez is amit most epp leirtem sokfelekepp ertelmezheto, megprobalom kifejteni hogy szamomra miert erdekes amikor igy fogalmazol. Nem a teny oldalat akarom vitatni, mert bizotos van bio-hivo is meg olyan franko gyerek aki azert franko mert tagad. Azt nem ertem, hogy miert gondolod ugy, hogy a kerdes legfontosabb aspektusa az az, hogy vannak ezek az elvakult emberek is. Erted?
    Az mar gondolom kiderult hogy en nem Magyarorszagon elek, ugyhogy nem igazan latom hogy mi megy ma otthon. 6 eve mikor kijottem Hollandiaba, meg nem ez volt a vezermotivum egyes temakkal kapcsolatban, hogy . A tema (barmilyen tema) az erdekes, onmagaban, es a temaval kapcsoaltban pedig az erdekes hogy te mit gondolsz rola, vagy hogy en mit gondolok rola. Persze lehet hogy te csak ezt gondolod rola (hogy ez kultusz meg vannak a bigott hivok, meg vannak a notorikus elutasitok), es igy a te velemenyed ez. De mégis, en furcsallottam, hogy nem a temarol irtok, hanem errol a talan tenyleg letezo folyamatrol, hogy vannak a bigott hivok meg a buta emberek akik valami csoport koveteseben latjak a velemenyalkotas egyetlen lehetoseget. Es talan vannak a bigott hivoknek erdekcsoportjaik is akik TV musorokban osztjak az eszt, es a fejlodes ellen beszelnek. Vagy mi ellen. Termeszetesen nem tudom jol megfolgalmazni, pont ez az amit nem ertek, es pont ez az amire rakerdeztem, hogy ti mit lattok, mit tapasztaltok, ami olyan hatassal van hogy az elso dolog pl. a bio kajarol az, hogy "na de vannak azok akik csak atverik az embert" meg hogy a ez annak az ördögi tervnek a resze ami a Fold kozepkori szintre torteno visszasullyeszteset celozza. Ezt nem ertem, mert ha en beszelgetek emberekkel, kinezek az ablakon, akkor nem ezt latom. Persze ujsagot keveset olvasok, marmint kerulom a bulvar cikkeket, az ertelmetlen musorokat, az altudomanyos diszkoveri csennel musorokat, ugyhogy lehet hogy csak elmegyek valami letezo dolog mellett. Ugyhogy gondoltam megkerdezlek teged, ha mar ennyit irsz a temarol, hogy irj par konretumot is, vagy foglald ossze roviden hogy mirol van szo. Esetleg adj egy linket valami cikkre ami errol a temarol ir, vagy valami. Mert sotetben tapogatozom.