• remark #57
    "Az otthoni főzésnél semilyen adalékanyagot nem használtok?"
    "...a fűszerek ízesítőanyagok mind E-k ám. A sütőpor is E, enélkül hogyan lehet süteményt csinálni? Sehogyan!"

    Koztudott hogy rengeteg E-szammal rendelkezo adalek sima otthon is naponta felhasznalt anyag. De mig otthon pontosan tudom hogy mi kerul a kajaba, valamit donthetek hogy X anyagot felhasznalom vagy nem, ugy egy üzemi keszetelnel nem mindig tudom mi van a kajaban (azert altalaban igen) es nem valaszthatom meg az osszetetelt (max ugy donthetek hogy nem veszem meg a termeket). Aztan nagy kulonbseg van meg abban is hogy bizonyos anyagok csak azert kerulnek az etelbe hogy azok versenykepességét (eltarthatosag/kullem) noveljek. Ezek az anyagok otthon nem kerulnek az etelbe.

    "Az hazugság hogy a gyárban csupa egészségre káros anyagot tesznek szándékosan az ételbe..."

    Ez bizony az, pont ezert nem is mondok ilyet. ;-) En azt irtam hogy a kerdeses anyagok nagy resze az üzemben kerul a kesztermekbe. Pl. a sonkas felvagott eltarthatosagat novelo meglehetosen kerdeses elettani hatasu adalekok nem a mezon kerulnek a termekbe hanem a gyarban. Ezert nem lenyeges kerdes szerintem az hogy honnan fuj a szel.