• remark #49
    Nem konretan a donyanyzassal kapcsolatban, hanem ugy altalaban azt lehet mondani, hogy nagyon sok olyan anyag van, ami nagyon kis mennyisegu de rendszeres fogyasztas eseten idovel mindenkepp valamilyen karosodast okoz. Vannak arra nezve kiserletek, hogy olyan anyagok amirol elfogadjuk hogy károsak, ha csak nagyon kis mennyisegben de rendszeresen fogyasztjuk, meg akkor is eloidezik a károsodast idovel ha idokozben a fogyasztasat beszuntetjuk. Ugyanezen anyagbol egyszere akar joval tobbet is el lehet ugy fogyasztani hogy az nem okoz "mergezest" vagy barmilyen mas károsodast.

    Ebbol 2 dolog kovetkezik:
    -Neha hiaba derul ki egy ido utan egy anyagrol hogy az káros, hiaba hagyjuk abba, a betegseg akkor is kialakulhat, ha a tunetek addig nem jelentkeztek.
    -Hiaba nem okoz karosodast egy anyag (akar nagyobb mennyisegu) egyszeri bevitele, nehany esetben ha ezt az anyagot hosszu idon at a szervezetbe juttatjuk, akkor az kifejti karos hatasat.

    Azaz: az ok es okozat kozott esetenkent nagyon nehez meglatni az osszefuggest.

    Keresem a kovetkezo: hany engedelyezett adalek es mas kemikalia van ugy letesztelve ahogyan azzal a hetkoznapi eletunk soran erintkezunk? Nem vagyok benne biztos hogy sok.