avagy hogyan látják az ott élők a saját országuk hibáit, előnyeit és ebből mit látunk idehaza
  • Timber
    #442
    Vicces, hogy pont a fish&chips-et hozod fel mint angol etel... ugyanis azt a portugal zsido bevandorlok terjesztettek el itt (tekintve, hogy az egy kosher etel).

    En peldaul nem utalom a magyarsagom hanem -es ezt fajo kimondani- szegyelem. En azert jottem ki mert feltem attol, hogy egy nemzeti part a hatalom kozelebe kerul akar csak a legcsekelyebb modon is. Sajat boromon tapasztaltam meg milyen is a nagymagyarsag belulrol. Eleg volt csak annyi, hogy gondor hajam van es maris kikialtottak zsido es kommunista kemnek es igen csunya fenyegeteseket kaptam... mindezt egy Morvai Krisztinahoz kozel allo ujsagtol akiknek elotte 4-5 honapig ingyen fotoztam pusztan azert mert 1. epp nem volt semmi mas jobb dolgom, 2. szerettem volna tapasztalatot szerezni a 'riport foto' teren... Ez mind nagyon jol mukodott is egeszen addig mig az egyik ven pocs oda nem jott hozzam, hogy "Te nem zsido vagy? Mert nagyon ugy nezel ki." Utana valahogy nem kellettek a fotoim es az egyik csaj akivel meg sikerult valamennyire joban maradnom tovabbitott nekem egy levelezest... rolam. Tudod igen szar volt rettegesben elni, hogy mikor tortenhet velem vagy a gyerekeimmel valami... mert arrol is szo esett a levelben. Tobbek kozt en emiatt is vagyok kulfoldon... mert ahol a 'nemzeti erzelmuek'-tol tartanom kell azt nem tudom hazamnak hivni. En abszolut nem vagyom vissza Magyarorszagra es innen figyelve jot szorakozom azon ahogy a nemzeti erzelmek lassan darabokra tepik az orszagot es a nagy magyarsag szepen lassan elpusztitja sajat magat. Ja es itt kint is csak a magyarokkal volt gondom. Amiota amilyen tavol tudok maradni a magyaroktol amennyire csak lehet (kivetel ez alol egy cigany csalad, akikkel mai napig tartom a kapcsolatot mert ok kialltak ertem es segitettek amikor szarban voltam...) sokkal kevesebb gondom van. Magyar landlord, magyar lakotars, magyar fonok, magyar kollega... ez mind egyenlo volt eddig a problemaval.

    Es lehet engem hazaarulonak hivni meg minden, de ez az alapjan alakult ki amit tapasztaltam eletem 36 eve alatt, es amiota a nemzeti oldal erosodik mo-n csak egyre rosszabb tapasztalataim vannak. Ez azert szomoru es nem hiszem, hogy az en szegyenem, nem?