• kutyak
    Csak nagyon röviden: nem állítottam, hogy igazam van. Mindössze - ismervén Rolika "munkásságát" itt az sg-n, szkeptikusan fogadtam egy "hagyományos" tudomány által még nem bizonyított, alátámasztott jelenség valódi voltát. Talán közrejátszik ebben az is, hogy a Rolika által oly nagyra tartott elméletek, berendezések és jelenségek a legtöbbször pillanatok alatt megcáfolhatók. Az áltudományos maszlaggal sok hozzá nem értőt meg lehet etetni. Elég néhány különleges fogalom (általában nem létező, vagy hülyeség) és az átlagember számára máris hihető. Tudásom és felkészültségem alapján én is az átlagemberek közé sorolom magam, azonban fenntartással fogadom azokat a "feltalálókat és tudósokat", akik elképesztő szenzációs felfedezéseket tesznek, de valahogy mégsem a tudományos lapokban publikálnak, hanem pl. a Fókuszban. Én nem szándékozom tűzzel-vassal írtani ezeket az embereket, csak egyszerűen felbosszant a bulvárszenny. Nem állítom, hogy Rolika favoritjai közül mindenki sarlatán, ha kellően megalapozott és bizonyítható az ipse elmélete, akkor nincs okunk kételkedni - nekem pedig különösen nincs.