• kiskoppany
    #214
    Érdekes sztory, de jó cikk, nekem tetszik, bár kissé elfogult :) Látva, hogy rengeteg hozzászólás érkezett, nekem is megjött a kedvem hozzá. Igazából itt minden a pénz, pénz és pénz körül forog, sajnálatos módon nincs semmi testvériesség, vagy valami, ami összekötné az embereket. Egy zenész nem abból fog meggazdagodni, hogy milliószámra veszik a lemezét, csak gondoljunk bele, hogy a kiadó akkor miből élne meg? Tisztelem azokat a zenészeket, akik csak a zene miatt zenélnek, és nem a kapzsiság hajtja őket, de az természetesnek tartom, hogy egy színvonalas koncertet rendesen meg kell fizetni. Én személy szerint úgy vagyok a filmekkel és a játékokkal, hogy minek vegyem meg, ha úgyis pocsék, vagy rossz. Megveszem azokat a filmeket, amiket később még meg szeretnék néhányszor nézni, és meg is tetszett, például a The Unit sorozatot, vagy a Sopranos, amit majd a közeljövőben összeszedem valahonnan az internetről (nem letöltés, hanem shop :D ) és díszdobozban megszerzek. De lehetne filmes példákat is írni, mint a Gyűrűk ura (nem hülyézni ;)) Játékok terén nem fogok csak úgy a hasamra ütni, és megvenni mindent, a kipróbálásért nem fogok fizetni, egy demó verzió meg nem adja vissza ugyanazt a játékélményt mint egy teljes. Vegyük alapul a COD-ot, nagyon jól összerakott kis játék, és ezt is megvettem, de nem M.o.-n, hanem külföldön, mert kb a feléért megkaptam. Itt nem a pénzről van szó, hanem arról, hogy mennyire tiszteljük mások tulajdonát, és mennyire tisztelnek minket a készítők. Egy filmet megkeresek egy P2P oldalon (direkt nem mondok címet) és megnézem. Nem tetszik, letörlöm. A reklámok miatt nem fogom megvenni a filmet, esetleg ha úgy van kedvem, akkor megnézem a moziban. De ha rossz a film, akkor mekkora gáz lenne, ha beperelné valaki a filmgyártó céget, hogy "X forintot adtam ki ezért a sz*rért, és elment 2 óra az életemből, amit mással is tölthettem volna, kérem vissza a pénzemet és azt a 2 órát az életemből". Elég gázos lenne, de ha a gyártók és a készítők ennyire "nyafognak" az anyagi helyzetük miatt, akkor nézhetnénk a másik oldalt is, a fogyasztó oldalát. A fogyasztókat csak a vacak minőség miatt lehet sajnálni, mert el vagyunk árasztva tucatzenekarokkal és tucatfilmekkel, nem beszélve a játékokról :). Sosem lesz olyan, hogy mindenkinek jó, kell találni egy aranyközéputat, csak nehezünkre esik engedni a másik fél javára :)