Autószerelés
  • Szilasz20044
    #513
    Sziasztok!



    Egy kis segítségre volna szükségem.



    Van egy 2003-s évjáratú Mazda 6 CDHTE 2,0 diesel típusú gépjárművem. Az utóbbi időben probléma adódott az autóval. Hideg motornál az autó beindul de egyeneltlen az alapjárata és pár másodperc múlva lefullad. Ezt követően hosszabb önindítózás után újraindul, de azonnal elengedi az alapjáratot. Azonban amikor a megfelelő motorhőmérséklet eléri akkor az alapjárat helyreáll és nem fullad le. Míg a 90 fokot el nem éri magas fordulatszámon kell tartani, mert azonnal lefullad. Először arra gyanakodtunk, hogy a vákumcsövek el vannak törve, repedezve. Ezeket cseréltük, de a hiba nem szűnt meg. A számítógép azt írta ki, hogy a légtömegmérővel van probléma. Ezt cseréltük, de a hiba szintén nem szűnt meg. Arra gyanakodtunk, hogy a porlasztócsúcsok és a nagynyomású szivattyú ment tönkre, azokat bemérettük és semmi probléma nem volt velük. Ellenőriztük a szelephézagokat, de azok is rendben voltak. Több számítógépre rá volt rakva, de egyik sem írt ki hibát.



    A probléma télen kezdődött, menet közben kivillant a menetstabilizátor és a motordiaknosztika visszajelző. Hibakódként az írta ki, hogy a nyomaték pillanatnyi értéke hibás. Erre azt mondták, hogy lehet hogy egy kis kosz került a rendszerbe, a hibakód törlésre került. Még egyszer kétszer kivillant a lámpa de kis idő múlva eltüntek.



    Télen mikor egyre hidegebb lett egyre nehezebben indult be. Én a hidegre gondoltam, nem nagyon foglalkoztam vele, végül is nem garázsban áll, előfordulhat a nagy hideg miatt. De szépen lassan egyre hangosabb lett és kezdett az alapjárat ingadozni. Majd elkezdődtek a lefulladások. Lefulladást követően nagyon nehezen indul újra és egyből lefullad, amennyiben nem tartom magas fordulaton. A kötelező rendszertisztításokat elvégeztük, de semmit nem jelent. Még annyit hozzátennék, hogy mikor valamihez hozzányúltunk, pl légtömegmérőt cseréltük, megtisztítottuk a nagynyomású szivattyút, porlasztócsúcsokat akkor pár napig az autóval nem volt probléma de újra előjött a hiba. Ezzel párhuzamosan jelentős teljesítmény visszaesést is van. Sajnos kifogytunk az öteletekből, nem értjük mitől áll le a motor. Tudnátok segíteni nekem, találkoztatok már ilyen hibával? Mi lehet a megoldás?