• G_ArchAngel #5
    nem hinném, én az első élményemkor Shaman barátomtól hideget-meleget kaptam a nyakamba, mert egy amatőrnél is amatőrebb módon viselkedtem - piros kabátban mentem fotózni az őszi ártérre...

    profi felszerelést pedig kiválthat a türelem és hozzáállás - manapság a 10×-15× átfogású high-end kompakt gépek korában sokan megpróbálkoznak madárfotóval, én anno a 6× átfogású Fuji 602-esemmel is készítettem "tűrhető" jégmadár fotókat (mai ismeretanyaggal a hátam mögött már nem vagyok büszke ezekre a fotókra).
    Nem kell mást tenni, csak átgondolni mit szeretnél és úgy összeállítani a felszerelésed, mégha amatőr is vagy...

    Például:
    - Panasonic FZ20
    - egyszerű állvány
    - zöld/barna/szürke/fekete nem "suhogós" ruházat
    - kényelmes bakancs
    - minimális élelmiszer és folyadék, hogy szinten tartsd magad, de a "természet ne hívjon"

    és az elején nem is kell lessátor fotóztunk mi már szénabálák közé bújva őzeket...
    Innen már csak a hétköznapinál halkabb és lassabb mozgásra kell figyelni, nem kell kapkodni és nem kell toronyiránt megközelíteni a célt - így is elmenekül nagy eséllyel...

    Én Shaman-től sokat tanultam, nem attól lesz valaki profi, ha 400/5.6L optikával várakozik a 40e forintos kanadai lessátorban, hanem ha végigkúszik az őzek/nyúlak/birkák által "elaknásított" tarlón...:)