banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • Norby646
    #6143
    Skacok! Egyik felem sír másik örül, az autó ma reggel munkábamenet megmakacsolta magát és állandósult a probléma, az első gondolatom egyből az egr szelep volt. Vettem pár hónapja egy bt-s mezei hibakódolvasó adaptert, ami egészen idáig baszott bármit jelezni, viszont most ma végre már mutat problémát (és akkor még örülök is neki, beszarás...), természetesen az egr szelepre panaszkodik. Hát munka után mérgemben lehúztam a csatlakozót az egr-ről így használhatóvá vált az autó, persze biztos vagyok benne hogy ez így nem igazán jó, bár én úgy tudom csak a kipufogó gázt keringeti vissza, de nyilván ez így nem jó. A lényeg hogy sajnos a következő beindításnál már megint lefulladt de mostmár egységesen, indítás után szinte egyből, végül beindítás után egy pici gázt adagoltam, 1000-1500-on, aztán pár mp után már megtartotta az alapjáratot és semmi gond nem volt vele hazáig. Holnap elszaladok veszek egy ilyen szart, de szerintem mostmár a legolcsóbbat mert a 40e ft-os is kb 25e km-t bírt ki illetve kb 2.5 évet. Kérdés mekkora szart csináltam/csinálok ezzel a módszerrel? Holnap reggel az első utam a bárdihoz vezet, aztán valahol félreállok és össze is rakom, mert szerencsére baromi egyszerű az egész.