• Equ
    #40
    " Azt nyugodtan írd, hogy linuxon csak béta állapotú ez a progi, de ne azt, hogy nincs"

    Örülök, hogy másordjára is leírod, pedig felhivtam a figyelmedet, hogy nem boot prefetchről beszélünk, hanem executable és config (ti. registry) prefetch-ről. (a win megtanulja minden inditott exe-ről, hogy milyen fileokat és milyen registry kulcsokat olvas milyen sorrendben és legközelebbi indulásakor már ezeket prefetcheli)

    A linuxos külső program, pedig nem csakhogy béta állapotú, hanem a működése is elavult, mivel - mint azt már szintén leirtam - a winen nem sima prefetching történik, hanem fizikai átrendezés...

    "Mármint ki írta le 100x? "

    Sokan... Úgy írsz, mintha ez a téma most merült volna fel először, ezeket a technológiákat (ill. linuxon hiányukat) már 100x kitárgyaltuk más topicok-ban, lehet te éppen nem olvastad, ezért meglepetésként ért...

    "ezér inkább nem részletezem a buglistet, láttunk már cifrábbat is MS termékekét"

    Persze, csak éppen többtizmillió soros igen bonyolult oprendszerek kapcsán és nem egy ilyen alapszintű funkciót megvalósitó kis programocskánál...

    "ált. a kompatibilitás, megszokás, és a konkurencia ismeretének hiánya miatt használnak wint az emberek."

    ennek némileg ellentmondanak a mi pilotprojektjeink, de ebbe aztán tényleg nem fogok belemnni századszorra, szintén kivesézett téma.

    "De pl. számomra mindenképpen előnyös a linux, mivel rengeteget megtanulok már használata közben is."

    Én is sokat tanulok a használata közben (igen, többet is használok, mert ismernem kell) csak éppen állandóan arra jövök rá, hogy olyan természetes dolgokat kell alatta megtanuljak, kézzel hackeljek, finomhangoljak, amik winen tizensok éve tökéletesen működnek. Persze van aki ezt előnynek állitja be, nekem viszont nagyon drága az időm, utálom az oprendszer normális működésére fecsérelni, ezért használok wint, ahol nem az oprendszerrel, hanem a valódi feladatokkal tudok foglalkozni. (többezer gépes nagyvállalati környezetben)