Az emberek sokszor szembesülnek ezzel. Egyesek bűnhődés nélkül átgázolhatnak a másikon?
  • Raszkolnyikov
    #1
    Habár én még fiatal vagyok, de soxor látom és tapasztalom azt, hogy egyes embereket telljesen hidegen hagy a lelki ismerert, átgázol a másikon, a többiek pedig jót röhögnek rajta. Egyrészt félelemből, másrészt azért mert ők is viccesnek tartják egy autista vagy egy beilleszkedési gondokkal küzdő személy folytonos lejáratását és nagyon dúrva megalázását. És ha valaki ez ellen szólni akar, akkor hip hop egyedül találhatja magát, mert mindenki ki akar maradni belőle. Persze valaki mindíg segít és megértő. Azonban a társadalmunk nem őket tartja hősöknek, jó embereknek, hanem azt aki megmeri tekerni órán a füves cigit, aki otthagya a régibarátokat a "jóarcokért", akinek a magyarszavak már 14 évesen elvesznek a szótárából, csakúgy mint a szüzesége.
    Miért ciki azt mondani, hogy segítettem kapálni?
    Miért ciki, ha valaki vallásos és miért vagány, ha sátánista?
    Miért ciki kiállni egy olyan tanár melett, akit folyton megaláznak?
    Miért ciki, ha egy kövérebb lány melett kiállunk?
    Miért van az, hogy a kortársaim nagyrésze nem tiszteli azt ha valaki szenved és inkább kifikázzák az erölködését?
    Miért kell annak a kultúrának amit mi most átveszünk, a középpontba állítania a társadalom saját fertőzéseit?
    MIÉRT NEM TÖRŐDÜNK EGYMÁSSAL?

    És hogy van ez a felnőtt világban? Csak az élhetigazán aki társadalmilag is elismert?