• DcsabaS
    #99
    "Már bocs, de a "sötét anyag" nem azt jelenti, hogy nem világít. Hanem hogy nincs magyarázat a létezésére"
    Már bocs, de alapvetően PONT AZT jelenti! És természetesen tágabb értelemben vett világításról van szó, tehát megengednénk a sokkal szélesebb sugárzási spektrumot és a reflexiót is (a lényeg az, hogy fotonok újtján nem értesülünk róla).
    (Az pedig a fizikában semmiféle anyagnak NEM A DEFINÍCIÓJA, hogy "nincs magyarázat a létezésére".)

    Ha legrövidebben kellene definiálni a sötét anyagot, akkor az olyan anyag, amely a gravitációja révén észlelhető, de fotonok révén (valamiért) nem. Ez sokféle lehet, feketelyukaktól a neutrinók tengeréig.

    ********
    Kedves kukacos! #94

    "Kicsit le vagy maradva, mert épp az a baj, hogy a sötét anyag már túlvan ezen a fázison. Úgy tűnik, hogy a sötét anyag nem lehet pusztán barionokból álló, "közönséges" anyag, mint amire #87-ben célozgatsz. Például:"
    Csupán nyilvánvaló példákat hoztam. Sehol nem írtam olyat, hogy nálam az anyag csakis barion lehet.
    Hogy az anyag túlnyomó része nem látható, az szerintem egyáltalán nem rejtélyes. Szerinted miért az?

    Az Univerzum (feltételezett) tágulásáról is beszélhetünk, de csak akkor, ha leírod, hogy miért gondolod igaznak (:-).