PSP vs NDS vs GBA SP
  • PHM
    #211
    Nna, akkor, hogy egy kicsit megvilágítsalak:
    "csilivili grafika: PC, PS3, Xbox 360, PSP - ezekre utaltam.
    Ezeknél a gépeknél a hardver lehetőséget biztosít az úgymond "minőségi" grafika kivitelezésére.
    Éppen ezért a fejlesztők kötelességüknek érzik, hogy rágyúrjanak kicsit a grafikára, hiszen ezzel is el lehet adni a játékot, még ha lepkefingnyit ér is.
    Mindez nem jelenti azt, hogy ne lenne igényes játék ezekre a gépekre, csak sokszor elfogy a pénz/idő, mire a számomra lényeges dolgok polírozása kerülne sorra.
    Na most egy viszonylag gyengébb hardveren a fejlesztőknek más utat kell járni, ha sikeresek akarnak lenni.
    Vagy rágyúrnak a hangulatra, vagy új rétegeket próbálnak bevonni a gamer társadalomba.
    Az előbbi az, amiért maradok az "elavultabb" hardvernél.
    Más: A HC gamerségnek nem feltétele, hogy az ember személyi száma 1-essel kezdődjön. Ha kicsit utána jársz, rá fogsz jönni, hogy már rég elvesztettük az egyeduralmunkat ebben (is).
    Jelenleg közel annyi a nő gamer, mint mint a férfi. Abban is nyugodt lehetsz, hogy sokuk lazán lealáz téged is, engem is.
    Annyi a különbség, hogy az ő kezükben rózsaszínű DS/PSP van.
    Az meg, hogy az utcán mit látsz, baromira nem fedi a valóságos arányokat.
    A legtöbb ember ugyanis otthon szeret játszani, még akkor is, ha handheld gépen tolja.
    A japán tinilányoknak meg nagy valószínűséggel van/lesz PSP-jük is. Ez alapján ítélni butaság.
    A PSP jelenlegi sikere sem az eddigi "kiváló" termésnek, hanem az általad említett játékoknak, s talán legfőképpen a Crisis Core:FF7-nek köszönhető.
    Ja, honnét is jött az FF7? Hopp, megvan: PS1!
    S az elődjei? Nem kell keresned: SNES, ill. NES.
    Ez a sorozat (is) ilyen elavult gépeken indult, ekkor alapozva meg a hírnevét és a rajongó táborát, mai szemmel "hányadék" grafikával.
    De micsoda hangulattal!
    Nos, ha majd ezt a hangulatot fogom tapasztalni a PSP-nél, akkor én is beruházok egybe.(Úgy néz ki, talán jó irányban halad a dolog.)
    Addig azonban ez csupán meddő vita, mert lefogadom, hogy nem volt még a kezedben 2 percnél tovább DS, és bevallom, én sem teszteltem a PSP-t tovább negyedóránál.