• hopp
    #53
    Ezt nem mondta senki.. mellesleg elég sok elmélet van arról, hogy egy fekete lyuk tömege már elég lehet egy féreglyuk létrejöttéhez. Már ha létezik ilyen egyáltalán ;)

    A "nem fogod érezni"-t úgy értettem, hogy egy ekkora robbanástól olyan gyorsan eltávozol az örök vadászmezőkre, hogy még egy ízes káromkodásra sem lesz időd :D

    Amúgy szerintem a fizika most kb ugyanabban a cipőben jár mint a 19. század végén. Úgyértem, hogy akkor úgy gondolták, hogy már mindent tudnak, csak egyetlen kis homályos rész van, amit még hamar megoldanak, és kész van. Ezért akkoriban azt mondták, hogy fizikusnak már nem érdemes adni a gyereket, mert pár év, és nem lesz mit micsnálni a fizikában. A "kis homályos rész" ha jól emlékszem a fekete test sugárzása volt, amibe jobban beleásva magukat rájöttek, hogy ez a kis homályos folt elég nagy dolgot takart el előlük, és végülis kialakult a mai kvantumfizika. Szerintem az elkövetkező 20 évben kb olyen szintű szemléletváltás szükséges mint anno a klasszikus fizka és a kvantumfizika között volt, mert egyre több olyan dolgot tapasztalunk, amit már a kvantumelméleteinkkel sem lehet rendesen leírni, nemhogy a klasszikus newton-i egyenletekkel, ezért radikális változásokra van szükség.

    A baj csak az, hogy az emberek jó része nem szereti a radikális változásokat, főleg, ha az esetleg ellent mond az addig dogmaként kezelt tételekkel...