• plamex
    #136
    "Minél gyorsabban megy valami, annál jobban növekszik a tömege. Ezért is szokás kétfajta tömeget megadni. Az egyik a nyugalmi tömeg, a másik a mozgási (tehetetlen). Kis sebességeknél a nyugalmi és a tehetetlen tömeg között nagyon kicsi az eltérés. Drasztikus növekedés a fénysebesség közelében észlelhető. Egyes részecskéknek, mint pl. a fotonnak nem is létezik nyugalmi tömege, hiszen az elvileg mindig fénysebességgel megy.
    Nem véletlenül írtam hideg, illetve forró vasat, mert mindkettőnek a nyugalmi tömege ugyanakkora, az energiatartalmuk mégis különböző."

    pontosan ... erre épül az érvelésem ...
    semmi nem tudja leküzdeni a feketelyuk gravitációját ... még egy robbanás se ami csak eseményhorizonton belül lehetséges ... mivel olyan erős a téridő torzulása hogy a szökési sebesség csak fény sebessége felett lenne lehetséges ami nem lehetséges mivel a fény feletti sebességhez az energia már nem a szökési sebesség leküzdésére menne el hanem a tömegnövekedésre.


    Neked mindenre az a válaszod hogy "Olvasgass" ?? :)))
    Úgyláccik ha nem tudsz valamit akkor ez a dzsóker nálad ... lol

    Nana .. én nem emlékszem hogy több millió fényévre fedeztek volna fel exobolygókat ... " - erről nem tehetek. Olvasgass!

    "Tudod véletlen hány fényévre a galaxisunk középpontja ?" - ez számodra miért lényeges?

    Csak egy kis logika
    A galaxisunk átmérője kb 100 000 fényév
    te millió fényévekről beszélsz ... ami túlvan a galaxisunk határán
    ott még nem tart a tudomány hogy pl az Androméda ködben fedezzenek fel exobolygókat egyenlőre.
    De cáfolj rám.
    Nyomj be egy linket és akkor elhiszem neked hogy 1 millió fényévre találtak exobolygót.


    "A Titánra gondolsz ?" - nem csak arra. Olvasgass!
    Te nem tudsz normálisan érvelni ?
    most én találjam ki mire gondolsz ?