Az emberiség hány százaléka képes ölni a háborúban?
  • Prof William
    #52
    Harctére nem mérlegel az ember. Még régen Friderikusz show-ban faggaták a partraszálás eggyik veteránját. Asszem pont a Ryan volt az apropó.
    - Mit érzett amikor megölte az első embert?
    A harctéren nem hiszem hogy sok ideje volt érezni. Jön felém egy katona és vagy én vagy ő. Ha sokat filózott volna a dolgon akkor most nem lenne itt.
    A utcánkan mesélte egy bácsi hogy az orosz fronton egy támadás során esett túl a dolgon. Semmit se láttak a veszett nagy hóviharban és egyszerre azon kapták magukat hogy szuronnyal+ásókkal felszerelt ruszkik ugrálnak be a lövészárokba. A szakaszparancsnokuk fejét egy ütéssel kiloccsantó veszett nagy termetű katona teli torokból ordítva feléfordult.
    Lelőtte. Nem gondolkodott, nem mérlegelt hogy (ez most hogy befolyásolja az életem+stb)
    Es már jöt a második katona egy szuronyal...
    Ilyenkor nem gondolkozunk hogy a velünk szembe állónak is van mondjuk családja+talán egész jó arc, ilyenkor ő az ellenésg akit (ha nincs halálvágyunk)meg kell ölni.
    Én sem tennék másképp. Még az se enyhíti a dolgot hogy meg vagyok győződve a tulvilági létben. (Ezt inkább nem itt fejtem ki. :) ) Mert azért ha lehet minnél később szeretném megtapasztalni a dolog. Szóval vagy én vagy ő.

    Aki pedig hogy a költőt idézzem. "Önként kéjjel öl nem csak parancsra." - az msá kategóriába tartozik.