Az emberiség hány százaléka képes ölni a háborúban?
  • steweee
    #177
    :) láttad vmelyik természetcsatornán a "the temple of the tigert"? egy ottani szerzetes tigrisrezervátumot hozott létre, ha jól emléxem thaiföldön.a papok kezéből esznek az állatok, és a látogatók is megsimogathatják őket, a gondozók jelenlétében szabadon és biztonságban járkálnak közöttük. egyébként csak példa volt arra hogy ilyen is van, nyilván a természetben az egyél vagy téged esznek törvény uralkodik, de az ember azért ember hogy saját elképzelései, erkölcsi igényei szerint alakítsa környezetét, és azért mondjuk ki nyugodtan sokkal jobb úgy leélni egy életet hogy nincs háború, nem rabolnak ki az utcán vagy törik fel az otthonodat, nem kínozzák a szomszédban az állatot stb...

    én a korlátozott, ésszerű erőszak híve vagyok, az olyan emberek számára akiknek a szép szó, a meggyőzés már nem használ, ott az arányos és célirányos erőszak sztem megengedett kellene hogy legyen. sajnos a demokrácia és liberalizmus kissé vadhajtásba ment át az utóbbi évtizedben iylen téren. a normális emberi életvitelt tűzzel vassal védeni kellene sztem. zéró tolerancia a bűnelkövetőkkel szemben lenne a helyes. illetve természetesen a kisebb súlyú cselekmények esetén átnevelő intézetekkel mintsem börtönnel kellene súlytani az elkövetőket, ahol munkával, tanulással hasznosan tölthetnék el a fogvatartásukat, így sokkal magasabb lenne az esélye hogy kikerülve nem ismét a bűnözés eszközéhez nyúlnak pénzszerzési forrásként